Joseph Cambray – „Synchroniczność. Natura i psyche we wszechświecie wzajemnych połączeń”

maj 11th, 2014 | By | Category: Książki, Najnowsze, Zapowiedzi wydawnicze

synchronicznośćJoseph Cambray

„Synchroniczność. Natura i psyche we wszechświecie wzajemnych połączeń”

polskie wydanie – czerwiec 2014

 

Książka Josepha Cambray’a to najprzejrzyściej napisana i najbardziej spójna praca poświęcona synchroniczności, jaka dotychczas powstała. Zasługuje ona na to, żeby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, ponieważ termin 'synchroniczność’ był niegdyś spowity wieloma uprzedzeniami i błędnymi przekonaniami, a większość ludzi nie jest w stanie włączyć się do dyskusji na jego temat (…). Joseph Cambray wyjmuje koncepcję synchroniczności z ograniczeń studiów jungowskich i łączy ją z badaniami prowadzonymi obecnie w ramach wielu nowych i ekscytujących dziedzin związanych z fizyką i naukami przyrodniczymi.”

Journal of of Analytical Psychology

 

Joseph Cambray łączy idee Junga ze współczesnymi odkryciami naukowymi takimi jak teoria względności i teoria kwantowa, badając przy tym, w jaki sposób jungowskie koncepcje, praktyki i metody kliniczne wpłynęły na współczesne rozumienie teorii złożoności. Podejmuje on także wyjątkową próbę odnalezienia „synchroniczności kulturowych”, analizując synchronistyczne aspekty wydarzeń historycznych.

Angielska wersja

 

„Synchroniczność i kosmologia”, „Junga dwa spojrzenia na naukę” – promocja książki.

Wykład promujący książkę: „Synchroniczność i kosmologia”, „Junga dwa spojrzenia na naukę ” odbędzie się w dniu 11 czerwca 2014 r. o godz. 14.00. w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach, ul. Bankowa 11a. Joseph Cambray będzie podpisywał książkę po wykładzie. Wydawcą i organizatorem wykładu jest Instytut Terapii Integralnej.

Informacje o możliwości nabycia książki tutaj…

 

Tags: , , ,

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.