Kompleks ojca i kompleks matki w baśniach – Seminarium kliniczne – 25 lutego 2017

sty 13th, 2017 | By | Category: Wydarzenia PTPJ (kalendarz)

To weekendowe seminarium psychoanalityczne organizowane wspólnie przez Polskie Towarzystwo Psychoanalizy Jungowskiej i Instytut Studiów Kulturowych RAVEN poświęcone będzie zastosowaniu baśni w praktyce psychoanalitycznej. W seminarium będą brali udział członkowie oraz członkowie kandydaci w szkoleniu całościowym PTPJ.

Zapraszamy do udziału inne chętne osoby, praktyków psychoterapii pracujących klinicznie z pacjentami.

W trakcie seminarium część dydaktyczna i dyskusyjna połączona będzie z pracą praktyczną z wykorzystaniem materiału własnego. Ze względu na taki charakter pracy grupa będzie miała ograniczoną wielkość, pozostało kilka wolnych miejsc. Seminarium prowadzone będzie w języku angielskim z całościowym tłumaczeniem na język polski.

Warsztat obejmuje dwa dni:

SOBOTA 25 lutego, 10:00 – 18:00
NIEDZIELA 26 lutego, 10:00 – 14:00

Miejsce: Kraków, ul. Św. Filipa 23
______________________________________________________

OPIS SEMINARIUM

Warsztat rozpocznie wprowadzenie w znaczenie zajmowania się baśniami w psychoterapii. Poprzez baśnie uzyskujemy dostęp do bogatego materiału nieświadomości zbiorowej, który jest ważny w kontekście procesu indywiduacji.

Następnie będziemy pracować w sposób praktyczny z wykorzystaniem wyboru baśni, kładąc nacisk na to, jak możemy wykorzystywać tego rodzaju narzędzia w naszej codziennej pracy. W tym celu będziemy pracować z procesem dramatyzacji baśni, szukając dostępu do głębszego poziomu znaczeniowego w drodze odgrywania ról. Każdy z uczestników w grupie będzie miał możliwość wcielenia się w jedną z baśniowych ról, co w efekcie umożliwi doświadczenie baśni przez rozegranie jej w małych grupach w formie dramatycznej.

W trakcie pracy będziemy się koncentrować na twórczym wykorzystaniu materiału baśniowego do pracy nad kompleksem ojca i kompleksem matki.
______________________________________________________

INFORMACJA O PROWADZĄCEJ

Dr Irene Berkenbusch-Erbe jest analitykiem i superwizorem treningowym w Międzynarodowej Szkole Psychologii Analitycznej (ISAP) w Zurychu. Jest absolwentką Instytutu C.G. Junga w Zurychu (2004). Od 2006 roku jest nauczycielem w ISAP. Prowadzi prywatną praktykę analityczną w Ludwigshafen, w Niemczech. Pracuje jako analityk i superwizor polskich analityków jungowskich w Krakowie i w Warszawie.
Przed rozpoczęciem szkolenia analitycznego w Zurychu Pani Irene studiowała filologię niemiecką, teologię oraz psychologię w Tübingen i w Heidelbergu. Uzyskała tytuł doktora filologii niemieckiej na uniwersytecie w Heidelbergu.
______________________________________________________
Osoby chcące wziąć udział w seminarium prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres emailowy PTPJ: poczta@ptpj.pl oraz dokonanie wpłaty kosztu uczestnictwa w wysokości 450 PLN na konto bankowe PTPJ (numer konta znajdą Państwo tutaj: http://analizajungowska.pl/kontakt/).

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 stycznia.

Comments are closed.