Seminarium Szkoleniowe: Liber Novus – Czerwona Księga. Życie wewnętrzne C. G. Junga. 13-14 września 2014, Kraków

cze 4th, 2014 | By | Category: Polecane, Wydarzenia

 

Czerwona Księga

 

Polskie Towarzystwo Psychoanalizy Jungowskiej

zaprasza do udziału w seminarium
analityków jungowskich, psychoterapeutów oraz osoby zainteresowane szkoleniem się w psychoanalizie jungowskiej.

Wydana w 2009 roku Czerwona księga C. G. Junga stała się wielkim wydarzeniem nie tylko w świecie psychologii analitycznej. Czas jej pierwotnego opracowywania (1913-1914) zbiega się z pierwszym użyciem przez Junga terminu „psychologia analityczna”, a jednocześnie zbiega się z okresem głębokiej psychicznej transformacji autora, która pozostawiła swój ślad w jego późniejszych pracach.

W trakcie seminarium dr Stein przedstawi znaczenie „Czerwonej Księgi” w relacji do biografii Junga i jego późniejszych dzieł, jak również jej znaczenie dla rozumienia procesu indy- widuacji i praktyki klinicznej.

Uczestnicy seminarium otrzymają tekst artykułów dotyczących „Czerwonej Księgi” autorstwa dr Steina, w tym dwa w polskim tłumaczeniu. Seminarium będzie tłumaczone na język polski.

 

dr Murray Stein (ISAP Zurich, IAAP, DGAP):

 

murraysteinAnalityk treningowy w Międzynarodowej Szkole Psychologii Analitycznej w Zurichu (ISAP). Absolwent Uniwersytetu Yale, Uniwersytetu Chicago (doktorat z zakresu religioznawstwa i psychologii). Jest członkiem założycielem Inter-Regional Society of Jungian Analysts i Chicago Society of Jungian Analysts. W latach 2001-2004 był prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Analitycznej, aktualnie jest członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej i Międzynarodowej Szkoły Psychologii Analitycznej w Zurichu.

Dr Stein jest międzynarodowym wykładowcą i autorem wielu książek, w tym: „The Priciple of Individuation”, „Jung’s map of the Soul”, „Jung’s Treatement of Christianity”, oraz redaktorem pracy zbiorowej „Jungian Psychoanalysis”. Prowadzi wykłady w seriach seminariów Asheville Jung Center. Jest również autorem kilku artykułów dotyczących „Czerwonej Księgi” C. G. Junga: „How to Read The Red Book and Why”, „What is The Red Book for Analytical Psychology”, oraz recenzji wydania „Czerwonej Księgi” (2009).

Strona internetowa: www.murraystein.com

Informacje o lokalizacji i płatności w poniższej ulotce:

 

Pobierz ulotkę w PDF

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.