„The Life and Ideas of James Hillman Volume 1: The Making of a Psychologist” – Dick Russell

cze 9th, 2013 | By | Category: Blog, Książki, Najnowsze, Nowości wydawnicze

hillman2The Life and Ideas of James Hillman Volume 1: The Making of a Psychologist

autor: Dick Russell[1]

wprowadzenie: Sonu Shamdasani
wydawnictwo: Helios Press, maj 2013

 

 

Książka ta zaprasza do zapoznania się z dziełami Hillmana i przeczytania ich na nowo, tym razem z nowym punktem widzenia: obrazem mężczyzny przy jego pisarskim biurku, „mężczyzny z krwi i kości”, jak powiedział by Unamuno. Ten punkt widzenia jest wzbogacony o wiedzę o tym, co było źródłem jego refleksji, jak zmagał się z samym sobą próbując uchwycić ukryte moce działające w naszym życiu, wykuwając w kuźni swojej duszy odnowienie psychologii, na nowo doceniając siłę wyobraźni we wszelkich wymiarach życia.

Wprowadzenie do The Life and Ideas of James Hillman, Sonu Shamadasani

 

James Hillman, uznawany za czołowego post-jungowskiego myśliciela, jest założycielem psychologii archetypowej i autorem ponad dwudziestu książek, w tym bestselerowego tytułu: The Soul’s Code.

W The Life and Ideas of James Hillman. Volume 1: The Making of a Psychologist podążamy za Hillmanem od jego młodości, w złotych latach rozkwitu Atlantic City, przez powojenny Paryż i Dublin, podróże do Afryki i Kaszmiru, aż do przyjazdu do Zurichu i studiów w Instutucie Junga, gdzie został jego pierwszym dyrektorem naukowym w 1960 roku. Tom pierwszy tej dwuczęściowej autoryzowanej biografii jest rezultatem setek godzin wywiadów z Hillmanem i otaczającymi go ludźmi, które odbywały się przez siedem lat.

Książka Dicka Russela pozwala nam odkryć proces wykuwania się unikalnej psychologii Hillmana w toku jego doświadczeń życiowych i znaleźć jej zakorzenienie w wyobraźni, estetyce, i greckim panteonie bogów. Odnajdujemy w niej lepsze rozumienie umysłu jednego z najbardziej błyskotliwych dwudziestowiecznych psychologów.

Recenzja na podstawie: www.dickrussell.org; tłum. M. Kalinowska

Pozycja dostępna w wersji książkowej i w audiobooku.

Więcej informacji

[1] Dick Russell jest uznanym międzynarodowym aktywistą, działaczem na rzecz ochrony środowiska i autorem spotykających się z dużym uznaniem i wywołujących krytyczne dyskusje książek, w tym bestsellera New York Times’a napisanego z Jesse Venturą: 63 Documents the Government Doesn’t Want You to Read i American Conspiracies. Jest również autorem On the Trail of the JFK Assassins and The Man Who Knew Too Much. Publikuje w wielu amerykańskich czasopismach i jest gościem programów telewizyjnych i radiowych, w tym NBC Nightly News.

 

Tags: , ,

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.