XIX Międzynarodowy Kongres Psychologii Analitycznej, Kopenhaga

mar 8th, 2013 | By | Category: Informacje ogólne, Kongres IAAP 2013, Wydarzenia, Wydarzenia świat

SONY DSC

„Minęło sto lat: początki, innowacje, kontrowersje”

18-23 sierpień 2013, Kopenhaga, Dania

„Celem Kongresu jest uhonorowanie psychologicznej transformacji, którą przeszedł C. G. Jung w 1913 roku. Doświadczenia z tego okresu udokumentowane w „Czerwonej Księdze” uczyniły z niego postać znaną obecnie jako „Jung”. Będziemy również przyglądać się naszym korzeniom, umiejscowionym w jego wczesnych doświadczeniach, które rozwinęły się we współczesną psychologię analityczną.

 Odbywające się co trzy lata Kongresy są unikalnymi, wspaniałymi wydarzeniami, w trakcie których nasza międzynarodowa społeczność może być razem przez prawie tydzień intesywnych osobistych i zawodowych spotkań. Starzy przyjaciele poznają się na nowo i tworzą się nowe przyjaźnie. Nasze spotkanie stanowi afirmację naszego wyboru tej dziedziny psychologii i możliwość świętowania naszej wizji psychiki”

Joe Cambray, prezes IAAP

 

W programie Kongresu między innymi Warsztat przedkonferencyjny organizowany przez zespół Joan Chodorow: Ruch jako aktywna wyobraźnia, liczne wykłady i prezentacje analityków jungowskich z międzynarodowych towarzystw, spotkania organizowane przez wiodące wydawnictwa publikujące literaturę jungowską i  psychoanalityczną, film: „O kobiecości. Marion Woodman w wywiadzie z Ingelą Romare”.

W trakcie Kongresu odbędzie się również spotkanie delegatów towarzystw członkowskich IAAP, na którym wyłonione zostaną nowe właze i przyjęci zostną nowi Indywidualni członkowie.

 

Więcej informacji na stronie organizatorów:
Strona Kongresu Program
Tags: , ,

Comments are closed.